Dlaczego powinineś skorzystać z treningów EMS?

  • by Electric Punch EMS
  • 22 sierpnia,2022

Studio Electric Punch Ems jak sama nazwa wskazuje ma w swojej genezie treningi personalne prowadzone przy użyciu sprzętu do elektrostymulacji mięśni EMS. Część już może coś o nich słyszała a część z was zadaje sobie pewnie pytanie co to jest ten EMS? Jeżeli rzeczywiście interesuje was ten temat lub myśleliście o tym żeby spróbować tej formy ruchowej to zachęcamy do przeczytania tego artykułu, w którym przybliżymy wam i w prosty sposób odpowiemy na pytanie co to jest EMS, do czego może być wykorzystany i w jaki nowatorski sposób wykorzystujemy elektrostymulację w naszym studiu w Pabianicach. Elektrostymulacja mięśni to jedna z najnowocześniejszych metod ćwiczeń. Technologia EMS jest bardzo efektywną formą fizjoterapii, rehabilitacji i treningu fitness. Metoda ta polega na wykonywaniu ćwiczeń w specjalnie zaprojektowanej do tego „kamizelce” z podpiętymi elektrodami. Wysyłają one impulsy elektryczne do mięśni, co ma na celu pobudzenie do pracy jednostek motorycznych (połączeń nerwowo mięśniowych), czyli finalnie aktywuje włókna do pracy (wykonują skurcze). Omijamy w ten sposób w pewnym stopniu centralny układ nerwowy, oddziaływując na część obwodową. Impulsy te działają identycznie, jak impulsy płynące z mózgu do mięśni podczas wykonywania ćwiczeń lub jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. EMS pobudza do działania wszystkie mięśnie, także mięśnie stabilizujące – głębokie.

Wykorzystanie treningu EMS jest nieocenionym wsparciem w przypadku:

1.Powrotu do zdrowia po kontuzji, a także jako przeciwdziałanie atrofii mięśni u osób nie mogących trenować. Elektrostymulacja pozwala na pobudzanie mięśni bez obciążenia stawów, chroni przed znacznym spadkiem masy mięśniowej, co przyczynia się do szybszego powrotu do sprawności fizycznej.

2. U osób starszych jako aktywacja mięśni do pracy, przy niemożliwości nadmiernego obciążenia układu stawowo – kostnego. Elektrostymulacja ma na celu pobudzać do pracy jednostki motoryczne, wytwarzając napięcie mechaniczne, niezbędne do utrzymania lub rozwoju masy mięśniowej. Zaletą jest fakt, iż nie musimy podnosić obciążeń, a sam bodziec stymulujący płynie wraz z impulsem elektrycznym. W przypadku osób starszych, to wspaniała metoda, gdyż bez obciążania stawów, daje to możliwość by zapobiegać spadkowi masy mięśniowej, która wraz z wiekiem niestety podlegać może atrofii.

3. W walce z nadwagą i otyłością. Celem treningu EMS w nadwadze i otyłości jest oczywiście pozbycie się tkanki tłuszczowej, a można do tego doprowadzić na dwa sposoby: - ukierunkowany na spalanie tłuszczu – trening EMS kardio - skupiony na budowie mięśni – trening EMS muscle building

W ten sposób wyłaniają się dwie ścieżki treningu EMS – odchudzający, skupiony na utracie tkanki tłuszczowej oraz budujący mięśnie i kształtujący sylwetkę. W obu przypadkach spalamy tkankę tłuszczową, rośnie nam wskaźnik objętości kości oraz czystej masy mięśniowej. Nasz obwód w pasie staje się coraz mniejszy. Dostajemy energetycznego kopa w postaci porządnej dawki endorfin. Najprościej rzecz ujmując, redukujemy tkankę tłuszczową jednocześnie nie tracąc tkanki mięśniowej. Wszystko to dzieje się praktycznie bez ciężarów, więc nie ma obawy o kontuzje stawów i wiązadeł. Jest to nadzieja dla osób, które z racji schorzeń lub nadwagi nie mogły uczestniczyć w żadnej aktywności fizycznej. Nie ma więc w treningu EMS żadnego dylematu. W przypadku gdy podstawowym celem ćwiczeń jest zrzucenie wagi wybór odpowiedniego programu treningowego i właściwa dieta powinny szybko ukazać skuteczność tej metody w przywracaniu właściwej masy i sylwetki ciała.

Korzyści treningu EMS :

Oszczędność czasu – trening w 25 minut

Szybkie efekty treningowe

Tylko bezpieczne i efektywne ćwiczenia

Trening bez ryzyka kontuzji

Trening bez obciążania stawów

Zobacz różnicę!

Trening EMS Trening klasyczny
Treningi w tygodniu 2 razy w tygodniu 3-5 razy w tygodniu
Ryzyko kontuzji Brak Wysokie
Utrata wagi i tkanki tłuszczowej Do 3 razy szybciej Standardowo
Przyrost mięśni głębokich Do 5 razy szybciej Standardowo
Spalanie kalorii 500-900 kalorii Do 400 kalorii
Widoczne rezultaty Po 4-8 sesjach Po 15-20 sesjach
Redukcja celulitu Tak Nie
Przyspieszenie metabolizmu Tak Nie
Wymagany czas treningu Tylko 25 minut Około 90 minut
Obciążenia stawów Znikome Podwyższone

Z myślą o naszych podopiecznych wprowadziliśmy do naszego studia Electric Punch nowość w postaci Electro masażu EMS. To szereg zabiegów mających na celu poprawę zdrowia, samopoczucia, kondycji skóry, redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej, zmniejszenie niepożądanych skutków długotrwałego stresu oraz wyciszenie i relaks. Jest to forma „treningu” skierowana dla osób niechcących forsować organizmu ciężkimi treningami. Ceniących sobie ciszę, spokój, relaks, potrzebujących odprężenia i wyciszenia. W tradycyjnym masażu wykorzystywana jest siła zewnętrzna w celu oddziaływania w określony sposób na różne rodzaje tkanek. W przypadku zabiegu elektrostymulacji wykorzystywana jest siła własnych mięśni pobudzonych impulsem elektrycznym wykonujących powtarzalne skurcze zgodnie z zaprogramowaną sekwencją. Rytmiczne napinanie mięśni pełni funkcje zbliżone do różnych form masażu ciała, a to sprzyja wielu procesom, które są korzystne dla całego ciała. Poprawia się napięcie tkanki łącznej i lokalne krążenie krwi oraz płynów tkankowych. Większe dotlenienie krwi sprzyja lepszemu spalaniu tłuszczu. Grupy komórek tłuszczowych ulegają większemu rozproszeniu. Ma to wszystko bardzo korzystny wpływ na jędrność skóry i zmniejsza cellulit.

Masaż/zabieg ANTYCELLULIT - ma na celu modelowanie sylwetki w najważniejszych obszarach ciała. Zaliczamy do nich powłoki brzuszne, talię, pośladki, uda oraz ramiona. Masaż ten wspomaga redukcję cellulitu oraz utratę tkanki tłuszczowej. W wyniku masażu dochodzi do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcia toksyn z organizmu oraz polepszenia ukrwienia skóry i mięśni. Masaże modelujące zalecany dla Pań, które chcą wyszczuplić i wygładzić linię swego ciała, jak również wskazane są dla kobiet po porodzie w celu szybszego odzyskania wspaniałej figury.

Masaż/zabieg RELAX - jest idealnym sposobem na odpoczynek i pozbycie się negatywnych wibracji. Likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Celem masażu RELAX jest zmniejszenie, napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia.

Masaż/zabieg FITNESS – to rodzaj masażu wzmacniającego garnitur mięśniowy i kształtujący sylwetkę, nieobciążający kręgosłupa i stawów, wzmacniający strukturę mięsni. Pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej i bólów wywołanych napięciem mięśniowym.

Masaż/zabieg FULL BODY - zmusza do pracy odpowiednie grupy mięśni głębokich stymulując je do ich wzmocnienia oraz rozbudowy. Przeciwdziała również zanikowi mięśni, wspomaga ich odbudowę nie obciążając stawów i ścięgien, co ma kluczowe znaczenie w przypadku powrotu do formy po kontuzji.

Bardzo profesjonalna i merytoryczna wiedza naszych trenerów oraz szeroka gama programów treningowych i programów do elektro masażu pozwala na szybkie osiągnięcie celów postawionych sobie przez naszych klientów oraz pozwala na zaspokojenie potrzeb treningowych najbardziej wybrednych klientów. Zapraszamy na treningi pokazowe.

Moniuszki 11
95-200 Pabianice

  • 665858085
  • 504164873